جزییات خبر

مَنْ أَتَى الْجُمُعَةَ إِیمَاناً وَ احْتِسَاباً اسْتَأْنَفَ الْعَمَلَ

امروز: چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷

http://sarcheshme.ir

پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه شهر سریش آباد

----- آخرین اخبـــار

----- آمار سایت

بازدید های امروز:118

بازدید های دیروز:343

بازدید های کل:113177


----- زندگی نامه شهید

نام : جعفر طالبی تاریخ تولد : 1361/9/25 محل تولد : بخش سریش آباد از توابع شهرستان قروه تاریخ شهادت : 1336/1/1 محل شهادت : جاده موچش به طرف دهگلان

زندگی نامه

کد خبر:179 تاریخ انتشار:۹۶/۰۳/۲۶ زمان انتشار: 09:23 دسته:مذهبی

مراسم احیای دومین شب قدر در مساجد سریش آباد برگزار شدبه گزارش خبرنگار صدا وسیما در سریش آباد، در شب شهادت حضرت علی(ع) ، مردم موحد و مومن سریش آباد در شامگاه پنجشنبه تا سحرگاه در مساجد شب قدر را گرامی داشتند و در عزای شهادت نخستین حضرت علی (ع) اشک ماتم ریختند.


به گزارش خبرنگار صدا وسیما در سریش آباد، در شب شهادت حضرت علی(ع) ، مردم موحد و مومن سریش آباد در شامگاه پنجشنبه تا سحرگاه در مساجد شب قدر را گرامی داشتند و در عزای شهادت نخستین حضرت علی (ع) اشک ماتم ریختند.
در آیین دومین شب قدر امسال مردم سریش آباد با قرائت دعای جوشن کبیر، نیایش و سر گرفتن قرآن شب زنده داری کردند و با قرائت ادعیه و قرآن برای بخشش گناهان دعا کردند.
 مساجد سطح شهر از جمله مسجد جامع ، امام حسین (ع) ، مسجد صاحب الزمان (عج) ، مسجد فاطمیه و مهدیه در این شب میزبان خیل عظیم مردم دیندار سریش آباد بودند.

سخنرانان در این شب با تسلیت شهادت حضرت علی (ع) در خصوص شخصیت امام علی (ع) سخنرانی نمودند و با تاکید بر الگو قرار دادن این امام همام در باره فضیلت شب های قدر و لزوم بهره برداری معنوی در این شبهای به سخنرانی پرداختند.

 و سخنرانان به معرفی شخصیتی امیرالمومنین علی(ع) پرداخته و تاکید کردند باید خدای سبحان را شاکر باشیم که به ما توفیق توسل و ارادت و محبت به اهل بیت(ع) را عنایت فرموده است.

همچنین سخنرانان در این مراسم  با تاکید بر اهمیت شب های قدر از نظر تمامی مسلمانان جهان فرصت استفاده معنوی از عزیزترین ایام الهی فراهم شده است که باید از آن برای رستگاری بهره بگیریم 
وآنها همچنین با اشاره به عظمت شخصیت و تاثیرگذاری امام علی (ع) در صدر اسلام و گسترش دین مبین، ضربت خوردن و شهادت آن حضرت را یکی از غمبارترین وقایع تاریخ اسلامی برشمردند و بر لزوم حفظ آموزه ها و سفارش های آن حضرت به ویژه در نهج البلاغه تاکیدنمودند..

این مساجد در سوگ مولا علی(ع) سیاه پوش بودند و مداحان به عزاداری و سینه زنی پرداختند و اشک ماتم ریختند و مردم با شب زنده داری در مساجد دست به دعا برداشتند و با معبود خود راز و نیاز کردند
دومین شب قدر مصادف با شهادت اولین امام و پیشوای شیعیان جهان حضرت علی(ع) است او که با رفتار و منش پیامبر گونه اش الگو و سرمشق حق طلبان و عدالت پیشگان جهان است
امام علی(ع) در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان سال چهلم هجری قمری در مسجد کوفه ضرب خوردند و در شب 21 همان به شهادت رسیدند.